Zamki do bram – dostępne rodzaje

zamki do furtek

Trwałe zamki do bram

W obecnych czasach dostępne są różnorodne zamki do bram oraz furtek. Niemniej jednak, dużo ważniejsza od ilości dostępnych zamków, jest umiejętność ich odpowiedniego montażu oraz wpasowania do posiadanej bramki. Otóż wszystkie modele zamków do bram czy furtek można samodzielnie zamontować lub poprosić o pomoc specjalistę. Ewentualnie w internacie można odszukać wiele informacji i porad na tematy budowlane. Należy podkreślić, że współczesna brama bądź furtka pełni przede wszystkim funkcję zabezpieczającą. Zatem tego rodzaju produkty umożliwiają w znacznym stopniu zmniejszenie ryzyka włamania się na posesję niepożądanych osób. Dlatego też w trakcie zakupu zamka każdy konsument powinien zwrócić uwagę na jakość i formę wykonania. W szczególności czy jest on solidnie oraz starannie wykonany. Oczywiście zamki do furtek różnią się rozmiarami i sposobem montażu.

Różne rodzaje do różnych zastosowań

Obecnie można wyróżnić zamki wpuszczane zapadkowo-zasuwane, zamki rolkowe oraz zamki hakowe. Naturalnie najpopularniejszym rodzajem zamków jest zamek wpuszczany, który działa na zasadzie samozatrzasku. Z kolei innym przykładem są zamki nawierzchniowe, które zwiększają poziom bezpieczeństwa i czynią bramę jeszcze bardziej odporną na wszelkie włamania. Natomiast zamek hakowy znalazł zastosowanie nie tylko do bram wjazdowych domowych, ale także do drzwi wejściowych przesuwnych. W przypadku tego modelu zamknięcie ogrodzenia następuje, gdy bramka lub też furtka dojeżdża do słupka ogrodzeniowego. W tym momencie jeden czy też dwa rygle blokują się na zaczepach.

Wiele zalet

Niewątpliwie hakowe zamki do bramek posiadają wiele zalet. W pierwszej kolejności odznaczają się dużą odpornością na wilgoć oraz nie korodują. Po drugie, są one bardzo trwałe. Z pewnością będą one służyć właścicielowi domu przez wiele lat, a tym samym będą odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, można je dopasować do każdego stylu ogrodzenia. Ponadto zamek hakowy jest najczęściej instalowany w różnego rodzaju furtkach ze względu na łatwość obsługi i konserwacji. Można zatem stwierdzić, że jest on wszechstronny oraz praktyczny. Nie ulega wątpliwości, że wszystkie zamki i rygle do bram chronią zarówno dom, jak i domowników przed złodziejami i włamywaczami. Wobec tego zamki do bram stały się ważnym elementem każdej posesji. Przy tym nie można zapomnieć, że należy dobrać odpowiednie klamki do furtek. Stworzą one doskonały komplet.