Tralki metalowe czy drewniane?

tralki metalowe

Tralki metalowe

Ogrodzenia stawiane są, aby ochronić nieruchomość przed osobami nieznajomymi oraz w celu zachowania prywatności. Jest to inwestycja dość kosztowna, więc powinna być trwała i odporna na upływ czasu. Do wyboru mamy dwa rozwiązania stosowane w budownictwie jednorodzinnym różniące się zastosowaniem materiału na wypełnienie przęseł ogrodzeniowych. Zastosować możemy szczeble drewniane lub metalowe pod postacią czegoś takiego jak tralki metalowe. Należy pamiętać, aby wybierać drewno dobrej jakości i cyklicznie je konserwować i zabezpieczać przed wilgocią. Potrzeba na to dużo czasu i dobrej pogody na przeprowadzenie prac. Tralki do balustrad, metalowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz po pomalowaniu na korozję i utlenianie się stali.

Budowa balustrad

Podobna sytuacja istnieje przy budowie balustrad. Metalowe ogrodzenia mają możliwość modyfikacje przez mocowane ozdoby kute. Istnieje większa ilość wariantów modyfikacji wzorów według potrzeb klienta. Jest to zaleta metalu, który można spawać i przycinać za pomocą narzędzi przeznaczonych do prac ślusarskich. Dla zwiększenia walorów dekoracyjnych płotu stosowane są groty do ogrodzeń. Podkreślają one zwieńczenie płotu oraz chronią posesję przed wtargnięciem. Tu również istnieje możliwość wyboru wielu wariantów mniej lub bardziej ozdobnych.

Metal lepszy od drewna

Wyroby kute są bardziej uniwersalne niż elementy drewniane. Trzeba im poświęcić mniej czasu na pielęgnacje. Poprawnie wykonane malowanie proszkowe będzie chroniło stal, przez wiele lat zapewniając również ochronę przed uszkodzeniami powstającymi podczas użytkowania. Właściwości materiału pozwalają na dowolną modyfikację gotowych płotów do potrzeb określonej nieruchomości. Można je swobodnie przycinać i łączyć, aby umożliwić zabudowę nawet nietypowych konstrukcji.

Nawiązując do wzorów kowalskich prac metalowe płoty, mogą a być również stosowanie jako otoczenie budynków zabytkowych na terenie objętym ochroną konserwatorską lub architektoniczną.