Ozdoby kute i tralki balkonowe

ozdoby kute

Ozdoby kute w postaci tralek metalowych

Tralki stanowią jeden z podstawowych elementów ogrodzenia lub balustrady. Dziś możemy znaleźć zarówno proste tralki metalowe, jak i bardziej złożone, które można łączyć z różnego typu elementami stanowiącymi np. ozdoby kute. Elementami takimi mogą być rozety kute, kwiaty czy elementy w kształcie litery C.

Tralki, jakie możemy kupić

Współczesne tralki wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu nie powodują żadnych problemów podczas spawania, cynkowania i końcowej fazy, tj. malowania. Motywy, takie jak winogrona, róże, liście dębu, tulipany nadają balustradom elegancki i niepowtarzalny charakter. Współczesne trendy nakazują wykonanie tralek z pręta grawerowanego, a także z każdego typu płaskownika. W czasie wykańczania schodów możemy wykorzystać specjalne tralki do balustrad, które uzupełnią ich wygląd i zapewnią im funkcjonalność. Dzięki odpowiednio stworzonym konstrukcjom nasze mieszkanie nabędzie szczególnego charakteru.

Ozdobne elementy metalowe i tralki

Tralki różnią się od siebie materiałem wykonania, podobnie jak inne ozdoby kute. Ze względu na ich skład, będą one wykazywać różne właściwości i prace w innych miejscach. Ze względu na ich zmniejszoną odporność na wilgoć i zmieniające się warunki klimatyczne, tralki z drewna są bardziej odpowiednie do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Natomiast metalowe tralki z drugiej strony, są idealne do użytku na zewnątrz. Przy ich wyborze liczy się niewątpliwie samo wykończenie, które decyduje o tym, w jakich aranżacjach będą się sprawdzać.

Tralki w balustradach metalowych

Tralki do balustrad balkonowych również będą inne, podczas gdy te na schodach korytarzowych będą inne. Dziś popularne są kute z metalu tralki, które idealnie nadają się na balustrady dekoracyjne otaczające zewnętrzne klatki schodowe, ale są również mile widziane w korytarzach budynków użyteczności publicznej lub hoteli. Mogą one być proste i mieć dość nowoczesny wygląd, ale zazwyczaj znajdziemy tutaj idealne dekoracje.