Wyroby kute połączone z sobą w balustradzie

wyroby kute

Wyroby kute

Balustrady metalowe zyskują na popularności dzięki swojej trwałości i ciekawemu wyglądowi. Składają się gotowych elementów, więc można dowolnie aranżować wygląd wykonywanej balustrady. W zależności od rodzaju budynku może być to nowoczesna lub bardziej klasyczna konstrukcja, jaką tworzą liczne wyroby kute.

Podstawa balustrady – tralki

Podstawą całej balustrady są tralki metalowe, których rozmieszczenie zapewnia ochronę użytkowników oraz nadaje charakter panelowi balustrady. Do tego można montować dodatkowe rozety kute. Takie elementy imitują wyroby kowalskie, znacząco poprawiając wygląd i estetykę ogrodzeń i balkonów.

Metalowe słupki

Metalowe słupki zapewniają odporność na obciążenia oraz nadają sztywność. Powinny być tak dobrane, aby ułatwiały bezproblemowy montaż gotowej balustrady na balkonie. Poręcz można wykonać z rury okrągłej lub nałożyć na wierzch walcowany płaskownik fakturowany. Miejsca łączenia słupów z podłożem możemy ukryć pod tłoczonymi maskownicami o odpowiednich otworach.

Ozdoby do balustrady

Wysokość balustrady powinna być tak dobrana, aby zachować wole miejsce na dekoracje nad tralkami. W tym miejscu można umocować elementy kute lub groty do ogrodzeń, co pozwoli na stworzenie ciekawej dekoracji pod poręczą. Zwiększy to również wysokość całkowitą balustrady, aby zachować zgodność z normami budowlanymi.

Takie wyroby będą montowane na zewnątrz budynku. Wyroby i ozdoby kute są narażone na czynniki atmosferyczne i możliwość powstawania ognisk korozji, dlatego też muszą być one zabezpieczone materiałami podkładowymi lub ewentualnie mogą być malowane w lakierniach proszkowych. Taka powłoka pozwoli na ograniczenie prac konserwacyjnych do minimum i zapewni długotrwałą ochronę. Pozostałe elementy można również pokrywać taką powłoką malarską. W przypadku balustrad dobrze jest używać tych samcy elementów co przy ogrodzeniu otaczającym budynek. Taka aranżacja będzie się uzupełniała i tworzyła jedną całość, dzięki zachowanie dbałości o szczegóły.